Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

KOSZYKÓWKA

OPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH - SEZON 2010/2011

Lubliniec - Strzelce Op.122:52

AKADEMIA  HEF BASKET Lubliniec- MKS Strzelce Opolskie 122:52 (37:16,18:13,32:6,25:17)

AS HEF BASKET Lubliniec :
Taszarek Marcin - 40 (6x3), Myrcik Tomasz - 4, Gołąbek Sebastian - 16, Kamiński Tomasz - 8, Kulicki Mateusz - 33, Myrcik Marcin - 6, Borecki Bartosz - 5, Gołombowski Marcin  - 4, Jaskólski Marek - 2, Wichary Patryk - 4, Trener Adam Richter
____________________________________________________________________________________

Prudnik - Lubliniec  91:59

KS SMYK Prudnik- AkADEMIA  HEF BASKET Lubliniec 91:59 (20:8,20:21,37:4,14:26)

Wichary Patryk 3, Kaminski Tomasz 9, Gołombowski Marcin 3, Gołąbek Sebastian 9, Jaskulski Marek 2, Taszarek Marcin 9, Kulicki Mateusz 24.

AS HEF Basket Lublinic - 93                           ( I - 25:16, II - 31:15)
 B :  OKS OLESNO - 56                                       ( III - 16:17, IV - 21:8)

AS HEF Basket Lubliniec:
Taszarek Marcin - 37 2* ,Gołąbek Sebastian - 13, Kamiński Tomasz - 13,  Myrcik Marcin 11- , Gołombowski Marcin  - 4 -Krafczyk Denis 12, Trener Adam Richter.

Najlepszy Strzelec

. Mateusz Kulicki (Hef Basket L-c)- 203 pkt.
2. Mariusz Rybka (Stars D-ń) - 147 pkt.
3. Dawid Macha (Agromeblofarm D-ń) - 137 pkt.
4. Marcin Taszarek (Hef Basket L-c) - 130 pkt.
5. Błażej Rurański (Hef Basket L-c) - 117 pkt.
6. Przemysław Rybacki (USG Hadra) - 115 pkt.
7. Mateusz Błęka (ZSP D-ń) - 113 pkt

Najlepszy za trzy punkty

1. Adam Richter (Meble L-c) - 19 pkt.
2. Błażej Rurański (Hef Basket L-c) - 16 pkt.
3. Marcin Taszarek (Hef Basket L-c) - 12 pkt.
4. Andrzej Konik (Agromeblofarm D-ń) - 10 pkt.
5. Łukasz Kowalik (Stars D-ń) - 8 pkt.
6. Daniel Nowotarski (USG Hadra) - 7 pkt.
7. Kamil Kisielewicz (Gimnazjum D-ń) - 7 pkt.
8. Dawid Macha (Agromeblofarm D-ń) - 7 pkt.

HEF AS BASKET Lubliniec - LO D.R. Zawadzkie

118:31

(22:7, 31:3, 21:10, 44:11)

Zawodnicy z Zawadzkiego wszelkimi siłami starali się wyjść ze swojej połowy, ale obrona "zoną" koszykarzy HEF BASKET była bezwzględna i najczęściej kończyło się stratą piłki, a potem punktów przez "DZIARY RODMANA" (czarne koszule)].

W meczu widzieliśmy sporo akcji - "fajerwerków" w wykonaniu zawodników obu drużyn. Te akcje, choć nie zawsze udane, ubarwiają pojedynki tegorocznego DLK.

Punkty dla HEF BASKET L-c:Mateusz Kulicki 28, Taszarek 20, Rurański 19, Gołąbek 17, Wichary 9, M.Myrcik 7, Kamiński 6, Gołombowski 5, Krawczyk 3, T.Myrcik 2, Parkitny 2.
Punkty dla LO D.R. Zawadzkie: Zadrożny 15, M.Szatanik 6, Ł.Szatanik 4, Student 4, Płaszczyk 2.

VIII  KOLEJKA

AGROMEBLOFARM D-ń - HEF AS BASKET L-c

67:65 po dogr.

(14:7, 12:12, 15:20, 14:16, dogr. 12:10)

[Mecz był wyrównany, choć od pierwszego gwizdka toczył się z lekką przewagą koszykarzy AGRO. Jednak goście z Lublińca co kilka minut niwelowali każdą przewagę, nie raz wychodząc na prowadzenie]

[W spotkaniu w miarę upływu czasu rozkręcali się licencjonowani gracze AGRO (Dawid Macha na zdj. przy piłce), mając duży wpływ na losy tej rywalizacji]

Punkty dla AGROMEBLOFARMU D-ń:Macha 23, Lis 18, Konik 13, Kowalik 6, M.Grabiński 3, Bachan 2, Ledwig 2.
Punkty dla HEF BASKET L-c:Mateusz Kulicki 23, Taszarek 22, Kamiński 10, Rurański 6, Krawczyk 2, Gołąbek 2.

VII KOLEJKA - 13.05 (czwartek)

HEF AS BASKET Lubliniec - MEBLE Lubliniec

68:63

(13:15, 24:19, 16:13, 15:16)

Punkty dla Hej Basket L-c:Mateusz Kulicki 19, Toszarek 19, Rurański 18, Gołąbek 9, Krawczyk 2, Kamiński 1.
Punkty dla Meble L-c: Pietrzik 29, Ostrowski 16, Garbela 9, Borosz 4, Piłkowski 3, Świtek 2.

VI KOLEJKA - 04.05 i 06.05

USG Hadra - HEF AS BASKET Lubliniec

43:98

(10:22, 14:20, 8:32, 11:24)

[Mateusz Kulicki (HEF BASKET Lubliniec - nr 10) po raz kolejny popisał się w meczu efektownym wsadem]

[Do "setki" zabrakło zawodnikom HEF BASKET zaledwie jednego kosza]

Punkty dla USG Hadra:Rybacki 17, Marcin Kulicki 10, Paus 8, Mazur 6, Madziąg 2.
Punkty dla HEF BASKET L-c:Mateusz Kulicki 26, Rurański 17, Krawczyk 14, Taszarek 12, Wichary 9, P.Parkitny 8, M.Myrcik 6, Kamiński 2, T.Myrcik 2, Gołąbek 2.

[Drużyna z Hadry odczuła zmęczenie meczem już w III kwarcie, a juniorzy z Lublińca bezlitośnie wykorzystywali ten stan, często przechwytując piłkę już pod koszem rywala]

II kolejka - 30.03 i 08.04

HEF AS BASKET L-c - GIMNAZJUM D-ń

83:24

(21:8, 21:4, 19:6, 22:6)

Punkty dla Hef Basket L-c:Kulicki 28, Rurański 13, Krawczyk 12, Taszarek 11, Gołombowski 6, Gołąbek 5, Kamiński 3, Wichary 3, M.Myrcik 2.
Punkty dla Gimnazjum D-ń:Thomann 11, W.Kryś 7, M.Pielok 6

I kolejka - 23 i 25.03.2010

HEF AS BASKET Lubliniec - STARS Dobrodzień

87:58

( 21:9, 26:16, 24:15, 16:18 )

[Marek Nowak (STARS) przeprowadził kilka dobrych akcji punktowych]

Punkty dla Hef Basket L-c:Kulicki 30, Toszarek 17, Rurański 16, Gołąbek 7, M.Myrcik 6, Krawczyk 6, Wichary 5.

Punkty dla Stars D-ń:Rybka 35, Nowak 12, J.Kryś 8, Lissy 3.

[Goście z Lublińca, początkowo mało skuteczni, z czasem grali coraz pewniej i wyrobili sobie ponad 20-pkt. przewagę]

[Brawa za ambicję należą się całej drużynie STARS, która przy wysokich zawodnikach rywala pozwalała sobie często na skuteczne wejścia pod kosz. Pomimo kontuzji do końca meczu dotrwał Mariusz Rybka, ograniczając się do zajmowania pozycji na połowie przeciwnika i pewnie wykańczając kontry]

Akademia HEF BASKET - MMKS Kędzierzy Koźle 90 :97

10 lutego na Hali Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbył się mecz pomiędzy liderem tabeli Opolskiej Ligi Juniorów Starszych -MMKS Kędzierzyn Koźle a drużyną gospodarzy - Akademią HEF Basket Lubliniec. Był to mecz walki - zawodnicy z Lublińca do końca próbowali dogonić rywali. Ostatecznie po świetnej i wyrównanej walce ulegli wynikiem 90 do 97. Lubliniecka publiczność z dużym uznaniem nagrodziła ambitny występ debiutującej w lidze drużyny HEF BASKET Lubliniec.

WYNIKI:

I   KWARTA     25: 26    dla  MMKS Kędzierzyn Koźle

II   KWARTA    20: 28     dla  MMKS Kędzierzyn Koźle

III  KWARTA     20:17     dla Akademia HEF Basket Lubliniec

IV KWARTA      25:26    dla  MMKS Kędzierzyn Koźle

Akademia HEF BASKET - AZS POLITECHNIKA OPOLE 69 : 65 17 lutego odbył się mecz  rewanżowy Opolskiej Ligi Juniorów Starszych pomiędzy gospodarzami - Akademią HEF Basket Lubliniec i drużyną AZS Politechnika. Zawodnicy z Lublińca od początku wypracowali przewagę punktową nad zespołem z Opola. Rywale, próbowali w ostatniej kwarcie dogonić drużynę z Lublińca jednak wypracowana w I i III kwarcie przewaga pozwoliła spokojnie zakończyć mecz zwycięstwem gospodarzy.  Zgromadzona w Hali Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu publiczność gromkimi barwami nagrodziła zawodników Akademii HEF BASKET za kolejny udany występ.