Akademia Sportowa - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Menu główne

Kalendarium

24

09-2017

niedziela

25

09-2017

pon.

26

09-2017

wtorek

27

09-2017

środa

28

09-2017

czwartek

29

09-2017

piątek

30

09-2017

sobota

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 37, wczoraj: 139
ogółem: 1 079 406

statystyki szczegółowe

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

,,Okiem Rodzica"

Być kibicem (kibolem)….

Od dłuższego czasu słyszymy w mediach o chuligańskich wybrykach młodych ludzi na stadionach.. agresji towarzyszącej obserwacji sportowego widowiska… wtargnięciu kibiców na pole lub strefę gry… i rodzi się uogólnienie, że wszyscy kibice to kibole, agresja jest powszechna, młodzież  jest zła, nic nie można z tym zrobić….

Gdzie jest początek, geneza…? Piękny słoneczny dzień boisko… dwie drużyny młodych piłkarzy zmierzą w kolejnym ligowym meczu… Piłkarze mogą liczyć na wsparcie rodziców i bliskich w tym pojedynku… Mecz jeszcze się nie rozpoczął, a już słychać hałas wuwuzeli i krzyki dorosłych: Jesteście najlepsi, pokażcie im… Padają dwie pierwsze bramki i pada głośny tekst młodego trenera grupy przeciwnej pełen inwektyw, wulgaryzmów pod adresem przeciwnej drużyny.. zawodnicy tego trenera prezentują jeden styl w ciągu całego meczu…kombinowanie, agresja fizyczna i słowna, rozniecana przez komentarze wspierających ich dorosłych: – „dawajcie”, „dowalcie im”, „atakuj”, „powal go”, „nie bądź ciota”, „musicie wygrać”, „oni są słabi”.. Oczywiście gdy jest akcja na ich bramkę wuwuzele zagłuszają wskazówki trenera drużyny przeciwnej, a na gwizdek sędziego do rzutu nikt nie czeka, bo przecież tym meczem rządzi agresja... Decyzja sędziego na korzyść przeciwników wywołuje u młodego trenera komentarze: …że frajery mają swój moment…  Presji i agresji dzielnie przeciwstawiają się zawodnicy drużyny, dla których zwycięstwo ponad wszystkie zasady i normy nie jest satysfakcjonujące. Nawet jeżeli na końcu pojawiają się łzy, to są to łzy bezsilności na atak chamstwa i agresji… A cały mecz w uszach brzmią słowa sędziego: „mniej agresji, więcej zabawy…” Decydująca bramka w ostatnich minutach meczu utwierdza, niektórych, że warto po trupach iść do celu… I już się plany snują między rodzicami zawodników- agresorów, osobami niespełnionymi w swoich sportowych ambicjach :” w sobotę za tydzień rozwalimy następnych…”

 Pytanie: Skąd agresja stadionowa? Skąd kibole? wydaje się, być w tym momencie niezręczne, jakieś takie daleko wysunięte wnioski…  Jak bardzo trafne jest tu stwierdzenie, że agresja rodzi agresję…czym skorupka za młodu nasiąknie… A dorośli swoją postawą potrafią umacniać w swoich dzieciach najgorsze wzorce zachowań często nieświadomie ukrywając je pod płaszczem troski o dziecko i przeświadczenia, że cel uświęca środki. Z pięknej pasji swoich dzieci robią walkę na śmierć i życie, unoszą się ambicjami, pokazują swoje kompleksy, a w efekcie za kilka lat mówią: „wszystko dla niego poświęciłam, pomagałam mu, rozwijałam jego pasję, woziłam na zajęcia, a on wyrósł na…agresora, kibola. Już starożytni wiedzieli, że wychowanie nie jest sprawą ani prostą, ani łatwą…a kultura to sztuka do której, nie każdy jest w stanie dorosnąć nawet będąc dorosłym wiekiem.

 

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 10
STRADOM - AJD II CZ - WA - FAIR - PLAY KOZIEGŁOWY
POLONIA PORAJ - PILICA KONIECPOL
AKADEMIA SPORTOWA L - C - VICTORIA CZ - WA
POGOŃ KAMYK - UKS MOSIR MYSZKÓW

Wyniki

Ostatnia kolejka 9
UKS MOSIR MYSZKÓW 3:0 STRADOM - AJD II CZ - WA
VICTORIA CZ - WA 1:0 POGOŃ KAMYK
PILICA KONIECPOL 0:1 AKADEMIA SPORTOWA L - C
FAIR - PLAY KOZIEGŁOWY 0:3 POLONIA PORAJ

Losowa galeria

LIGA JUNIORÓW 2013 CZ.II
Ładowanie...

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.