Uczyliśmy się od najlepszych

Wspaniały turniej na pięknych boiskach

W majowy weekend 15.05-17.05.09 nasi chłopcy ze starszej grupy wzięli udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Pustyni k. Dębicy. Tym razem wystartowaliśmy w kategorii wiekowej 96. Dla naszych chłopców była więc to dodatkowa trudność ponieważ większość zawodników naszych to chłopcy urodzeni w rocznikach 97 i 98. Sam ośrodek w Pustyni to hotel, domki mieszkalne i 4 piękne boiska. Pierwszy mecz w grupie przyszło nam grać z Jasłem. Wielkiej sile fizycznej rywala i umiejętnościom mogliśmy przeciwstawić tylko ambicję. Przegrywamy 0:1 jak później się okazało z późniejszym zwycięzcą całego turnieju. Kolejne mecze to ciągle ten sam scenariusz na dużo silniejszego fizycznie rywala musimy znaleźć sposób aby zneutralizować różnicę fizyczną. Chłopcy z meczu na mecz grali coraz odważniej nabierając pewności siebie. W trzecim meczu grupowym strzelamy pierwszą bramkę w turnieju i remisujemy z  Garbarnią Kraków. Niedzielny poranek przynosi nam natomiast pierwszą wygraną z reprezentacją gminy Dębica 2:1. Wyjazd nasz na turniej do Dębicy uważamy za bardzo udany. Mogliśmy z konfrontować swoje umiejętności oraz uczyć się od znakomitych zespołów. Drużyna nasza została poddana bardzo trudnej próbie sądzimy jednak że nauka nie pójdzie w las. W zespole Akademii gościnnie wystąpiło 2 zawodników Sparty Lubliniec – Dawid Kraska i Michał Borecki.