06-2017

Wspaniały Sukces

II miejsce w VI Międzynarodowym Turnieju w Rudzie Śląskiej

Olbrzymią i bardzo miłą niespodziankę sprawiła nasza drużyna na Międzynarodowym Turnieju w Rudzie Śląskiej. Turniej w Rudzie ma ustaloną bardzo wysoką renomę i opinię jednego z największych turniejów dla dzieci w Polsce. W tym roku wstawce 24 drużyn obok zespołów polskich pojawiły się bardzo silne drużyny zagraniczne: 3 zespoły z Irlandii, 2 niemieckie, 1 czeska i 1 słowacka. Zespół nasz trafił do bardzo silnej grupy eliminacyjnej z SV Wittenberg (Niemcy), Whitehead Eagles (Irlandia Płn.), z gospodarzami Gwiazdą Ruda Śląska, Polonią Bytom i AKS Chorzów. Jednak nasi chłopcy z roczników 98 i 99 już nieraz pokazywali charakter i że niestraszny im żaden rywal. Po dwóch zwycięstwach z AKS Chorzów 1:0 i Polonią Bytom 2:0 oraz trzech remisach awansowaliśmy do finału 8 najlepszych drużyn. W niedzielny poranek los przydzielił nam bardzo silnego rywala Promotor Zabrze. Promotor w tym roku kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa wygrywając min. Wojewódzką edycję Turnieju Tymbark. O wyniku w tym meczu musiały decydować karne, które Akademia wygrywa. W półfinale spotykamy się z Prądniczanką Kraków, znowu karne i znowu wygrana. Jesteśmy w finale gdzie spotykamy się po raz drugi z naszymi rywalami grupowymi SV Wittenberg (Niemcy). Finał był godny wspaniałej imprezy. Kilkuset kibiców dopingowało naszej drużynie, która pierwsza strzeliła gola. Niestety do przerwy nasi rywale wyrównują na 1:1, wynik ten utrzymuje się do końca spotkania. W rzutach karnych los jednak odwraca się od nas, mimo że mieliśmy już rywali na przysłowiowym widelcu. Jednak nasi zawodnicy okazują się tego dnia jeszcze raz mistrzami. Pomimo goryczy porażki zapraszają swoich niemieckich przeciwników do wspólnego braterskiego kółka – brawo chłopaki. W zespole Akademii Sportowej gościnnie wystąpił Krzysiu Kierat z Truskolasów, który znakomicie w komponował się w zespół pokazując wspaniały talent zauważony zresztą przez obserwatorów  (nominacja na najlepszego bramkarza turnieju)-dziękujemy Krzysiu i twoim rodzicom.

Końcowa klasyfikacja

1.        Grun -Weiss  Piesteritz  Witeeenbreg