HUTNIK KRAKÓW ZWYCIĘZCĄ

HUTNIK KRAKÓW ZWYCIĘZCĄ OGÓLNOPOLSKIEGO

„TURNIEJU MŁODE TALENTY 2009”

To był pracowity weekend dla Akademii Sportowej.  W sobotę i niedzielę 21 i 22 listopada   drużyny różnych roczników  wzięły udział    w 3  ogólnopolskich  turniejach piłkarskich – w Lublińcu, Tychach i Starachowicach. Pierwszy z nich - organizowany przez  Akademię - Ogólnopolski „ Turniej Młode Talenty 2009” dla rocznika 1998 zgromadził zespoły z kilku województw  - Hutnik Kraków, Raków Częstochowa, GKS Katowice, Piast Gliwice, Znicz Kłobuck, Grom Tychy, MKS Kluczbork, MKS Strzelce Opolskie, APN Częstochowa i gospodarzy turnieju - Akademię Sportową Lubliniec.   Lubliniecki turniej został wysoko oceniony przez trenerów  i  zawodników  zarówno pod względem  sportowym jak i organizacyjnym.  Oprawa zawodów – okazałe puchary, medale, statuetki dla najlepszych zawodników oraz dodatkowe atrakcje – w tym pokaz freestyl’a piłkarskiego możliwe były  dzięki pozyskanej  przez klub    dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki  i zaangażowaniu rodziców.  Akademia  otrzymała wiele  zaproszeń na turnieje i sparingi od drużyn biorących udział w imprezie.

Lublinieccy piłkarze  mierzyli się  z  najlepszymi drużynami w południowej  Polsce. Mieliśmy okazję oglądać reprezentantów Polski w tej kategorii wiekowej grających w  drużynie Piasta Gliwice, który zajął w turnieju 3 miejsce.    Zwycięzcami zostali młodzi piłkarze Hutnika Kraków, którzy po  emocjonującym finale pokonali drużynę MKS Kluczbork   - naszych  grupowych  rywali. Ostatecznie Akademia zajęła 9 miejsce będąc wyjątkowo gościnna w tym dniu.

Także w sobotę „Wilczki” – a więc piłkarze z rocznika 2001 i młodsi wzięli udział w  X Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej  CZAK – CUP  2009 w Tychach.  Wśród 12 drużyn: z  Krakowa, Lublina, Piotrkowa i  Śląska  - debiutujący na tak wielkim turnieju zawodnicy Akademii  zajęli dobre 7 miejsce.   Zwycięzcą została drużyna Gwiazdy Ruda Śląska.  Do  „dwunastki  turnieju” wybrany został zawodnik Akademii - Dawid Kowalczyk.

Również najstarsza drużyna Akademii  z rocznika 1997 dobrze zaprezentowała się  w silnie obsadzonym Turnieju w  Starachowicach. Trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki pozwoliły rozegrać mecz o 7 miejsce w stawce 12 drużyn z Warszawy, Kielc, Radomia i Śląska. Szczególnie zwycięstwo w ostatnim meczu  z drużyną  Gromu Tychy   ucieszyło  zawodników z Lublińca,  którzy w dotychczasowych potyczkach z tą drużyną  jeszcze nie wygrali.   Zwycięzcą całego  Turnieju Sokół CUP 2009 w Starachowicach okazała się drużyna  Gwiazda Ruda Śląska, drugie miejsce zajął Legion Radom a trzecie Korona Kielce.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

LIGA JUNIORÓW 2013 CZ.II