Turniej ,,Młode Talenty "

Turniej ,,Młode Talenty 2009”Rocznik 1996/97

Zwycięstwo Victori Częstochowa w wielkim finale z gospodarzami imprezy Akademią Lubliniec

Ostatni z cyklu Ogólnopolskich  Turniejów ,, Młode Talenty 2009” odbył się w gościnnej dla nas hali w Pawonkowie. Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Pawonków pan Henryk Swoboda, Burmistrz Miasta Lubliniec pan Edward Maniura, oraz złoty medalista olimpijski Zygmunt Anczok. Oprawę muzyczną zapewniała orkiestra dęta ze Strzebinia.W zawodach uczestniczyły drużyny z trzech województw. Tym razem górą były zespoły z woj. Śląskiego, które pomiędzy siebie rozdzieliły wszystkie nagrody. Z postawy naszych chłopców  jesteśmy bardzo zadowoleni, musimy przecież pamiętać że ze względu na brak dostępności do hal zawodnicy mają tylko 2 jednostki treningowe w tygodniu.

Wyniki spotkań turniejowych:

KS Victoria Częstochowa - KS Orlik Blachownia 0:0, KS Akademia Lubliniec - KS Górnik Zabrze 2:1,OKS Liswarta Krzepice - KS Grom Tychy 3:1, PKS Albertus Kraków - KS Orlik Blachownia 0:0, KS Akademia II Lubliniec - OKS Oderka Opole 1:1, KS Victoria Częstochowa - KS Górnik Zabrze 2:0, KS Akademia Lubliniec - PKS Albertus Kraków 2:0, OKS Liswarta Krzepice - KS Akademia II Lubliniec 3:1, KS Orlik Blachownia - KS Górnik Zabrze 0:3, OKS Oderka Opole - KS Grom Tychy 0:3, KS Victoria Częstochowa - PKS Albertus Kraków 4:1, KS Akademia Lubliniec - KS Orlik Blachownia 5:0, OKS Liswarta Krzepice - OKS Oderka Opole 0:0, PKS Albertus Kraków - KS Górnik Zabrze 1:5, KS Grom Tychy - KS Akademia II Lubliniec 1:0, KS Akademia Lubliniec - KS Victoria Częstochowa 1:1.

Końcowe tabele grupowe:

Gr.A:

1. KS Akademia Lubliniec – 10 pkt
2. KS Victoria Częstochowa – 8 pkt
3. KS Górnik Zabrze – 6 pkt
4. KS Orlik Blachownia – 2 pkt
5. PKS Albertus Kraków – 1pkt

Gr. B :

1. OKS Liswarta Krzepice – 7 pkt
2. KS Grom Tychy – 6 pkt
3. KS Akademia II Lubliniec – 1 pkt
4. OKS Oderka Opole – 2 pkt

Mecze półfinałowe :

KS Akademia Lubliniec - KS Grom Tychy 0:0 , k. 3:2

OKS Liswarta Krzepice - KS Victoria Częstochowa 0:0 , k. 2:3

Spotkania o miejsca: 7, 8 i 9. Odbył się trój mecz z którego wyłoniono najlepszy zespół.

PKS Albertus Kraków - KS Orlik Blachownia 0:3 , PKS Albertus Kraków - KS Akademia II Lubliniec 4:0 , KS Akademia II Lubliniec - KS Orlik Blachownia 3:4 .

Zwycięzcą tego trój meczu została drużyna Orlika Blachownia, która zajęła siódme miejsce. Ósmą lokatę zajął PKS Albertus Kraków a dziewiątą, ostatnią, Akademii Sportowej Lubliniec II.

Spotkanie o 5 miejsce:

OKS Oderka Opole - KS Górnik Zabrze 2:1

Mecz o 3 miejsce :

OKS Liswarta Krzepice - KS Grom Tychy 1:1 , k. 1:3 .

FINAŁ :

KS Akademia Lubliniec - KS Victoria Częstochowa 0:1 .

Końcowa klasyfikacja :

1. KS Victoria Częstochowa
2. KS Akademia Lubliniec
3. KS Grom Tychy
4. OKS Liswarta Krzepice
5. OKS Oderka Opole
6. KS Górnik Zabrze
7. KS Orlik Blachownia
8. PKS Albertus Kraków
9. KS Akademia II Lubliniec

Oficjalnym patronem medialnym był Częstochowski Portal Sportowy .
Złota szóstka turnieju:

Kokot (Akademia Lubliniec),  Kmieć (Akademia Lubliniec), Nagłowski (Liswarta Krzepice), Juskowiak ( Oderka Opole), Pryszcz ( Grom Tychy), Błaszczyk (Victoria Częstochowa).