Po Prostu Kuba

Zwycięstwo, wspaniały Puchar, deszcz nagród i prezentów w Turnieju Jakuba Błaszczykowskiego

Już po raz trzeci nasza drużyna miała zaszczyt grać w gościnnych Truskolasach na Turnieju,,Kuba-Cup”. Dla naszych zawodników, którzy często mają okazję grać z najlepszymi w różnego rodzaju prestiżowych zawodach o zasięgu ogólnopolskim czy międzynarodowym, truskolaski turniej jest jednak szczególnie ważny. Grają przecież o puchar ich idola Jakuba Błaszczykowskiego. Pan Jakub, jak co roku pomimo zmęczenia pilnie przyglądał się zmaganiom młodych piłkarzy. Wspaniały piłkarz i skromny człowiek rozdawał autografy i uśmiechy wpatrzonym w niego chłopcom. Akademicy trafili do bardzo trudnej grupy z takimi zespołami jak Dankowice, APN Częstochowa, Oksza Łobodno i Wisła Kraków.Trzy zwycięstwa zapewniają nam awans do półfinału z pierwszego miejsca i nie zmieniła tego porażka w ostatnim meczu z naszymi przyjaciółmi z APN Częstochowa.W drugim meczu grupowym zespół nasz sprawił nie lada sensację pokonując słynną Wisłę Kraków 2:1. W półfinale trafiamy na zespół Pogoni Kamyk wygrywamy 3:1 i jesteśmy w finale. Tutaj po raz kolejny tego dnia spotykamy się z Wisłą Kraków. Zacięty finał, w którym strzelamy bramkę – niestety niezaliczoną przez sędziego (zdecydowanie gapowe) kończy się wynikiem 0:0. W karnych nasi chłopcy przechylają szalę zwycięstwa na swoją korzyść , a na szczególne uznanie zasługują bramkarz Szymon Kokot i Paweł Feliks. Na rozdaniu nagród pojawia się kolejny wielki piłkarz rodem z Truskolasów. Wicemistrz Olimpijski z Barcelony, 42-krotny reprezentant Polski p. Jerzy Brzęczek . Pan Jurek w tym roku zakończył karierę piłkarską – życzymy p. Jurku wszystkiego najlepszego w drugiej części swojego życia. Do Akademii trafił olbrzymi puchar, nagroda najlepszego zawodnika dla Piotra Białasa, nagroda króla strzelców zawodów Bartek Masłoń oraz nominacja do złotej piątki turnieju dla Piotra Białasa i Pawła Feliksa (wybierał sam Kuba). My uważamy, że w s z y s c y nasi zawodnicy zasługują na szczególne uznanie za ambicję, charakter i piłkarską mądrość. Byliście w tym dniu chłopcy d r u ż y n ą na boisku i poza nim-dlatego wygraliście. Pamiętajcie zawsze, że piłka nożna to sport zespołowy i liczy się tylko          Z E S P Ó Ł.

WYNIKI  TURNIEJU

1.Akademia Sportowa Lubliniec