Weekend w Krakowie

Nie byliśmy tłem

Krakowski turniej to jeden znajbardziej prestiżowych turniejów w kraju.Samo zaproszenie było, więc dla nas nie lada wyróżnieniem. Jadąc na te zawody zastanawialiśmy się jak wypadniemy na tle znakomitych zespołów. Poziom pierwszych meczy, które obejrzeliśmy uświadomiły nam jak trudne zadanie czeka naszych chłopców. Pierwszy mecz grupowy gramy z Wybrzeżem Rewal, wygrywamy 1:0 do ostatniej feralnej sekundy, w której to tracimy niestety bramkę. W następnym meczu musimy stawić czoła pierwszemu zespołowi Wisły Kraków. Przegrywamy 2:0, lecz jesteśmy zadowoleni z gry zespołu, zawodnicy nasi postawili twarde warunki grając jak równy z równym ze słynnym przeciwnikiem. Po tym meczu staje się bardzo ważna rzecz trener przeprowadza szczerą rozmowę w szatni, po której chłopcy wychodzą odmienieni – znowu są drużyną. Ostatni mecz gramy z najlepszą drużyną w naszej grupie czeskim zespołem z Brna ,,Zidanice”. Dla naszych południowych sąsiadów mecze rozgrywane na takim obiekcie ( balon, sztuczna murawa) to chleb powszedni, dlatego mamy sporo obaw przed tym meczem. Okazało się jednak, że niepotrzebnie- chłopcy grają znakomicie przegrywamy wprawdzie 2:0 jednak zespół rozegrał naprawdę dobre spotkanie. Drugi dzień zawodów rozpoczynamy od zasłużonego zwycięstwa 2:1 z Hutnikiem Kraków. W kolejnym niedzielnym meczu spotykamy się ze świetnym zespołem Legią Warszawa. Po kilku minutach przegrywamy 2:0 jednak chłopcy rzucają się do ataku doprowadzają do stanu 2:2. Atakujemy dalej, co chwilę dochodzi do gorących sytuacji pod bramką przeciwnika w końcówce meczu nadziewamy się jednak na kontrę i przegrywamy 3:2. W ostatnim meczu po raz kolejny gramy z Rewalem zawodnicy są już bardzo zmęczeni jednak nie dają się pokonać 0:0 i dramatyczne karne. W karnych wygrywamy po 9 kolejkach, a na szczególną pochwałę zasługuje nasz bramkarz Krzysztof Dylka broniąc aż 4 karne. Krakowski turniej rozgrywany był na pięknym obiekcie sportowym, poziom zawodów był bardzo wysoki, dlatego jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy tam być. Myślimy , że doświadczenia z Krakowa pozytywnie zaprocentują.