Liga Koszykówki

• autor: zizu2012, 2014-11-17 10:40

LIGA KOSZYKÓWKI

AKADEMIA SPORTOWA HEF BASKET

W październiku rozpoczęły się rozgrywki seniorów i juniorów koszykarzy. Do zespołu seniorów Akademii Sportowej Lubliniec, który w przerwie letniej został odmłodzony dołączyło kilku wychowanków zespołu juniorów. Mają oni decydować o sile odnowionej drużyny.

W pierwszym meczu tego sezonu „Basket” spotkał się z zespołem „Foxberg Częstochowa”, w składzie którego znalazł się m.in. Piotr Trepka – obecnie zawodnik drugoligowego zespołu, a w przeszłości reprezentant zespołu ekstraklasy ŁKS Łódź. Spotkanie było bardzo emocjonujące, wynik zmieniał się kilkakrotnie, jednak w końcówce gospodarze okazali się lepsi, wygrywając 80:75. Najwięcej punktów zdobyli Richter Adam – grający trener (19) Pietzik Adam (17). Po stronie przeciwnej 26 punktów zdobył Orlikowski Michał.

W drugim meczu ligi okręgowej lubliniecki zespół zmierzył się z mistrzem ligi „Mustaf Częstochowa”. W hali Polonia mogliśmy oglądac bardzo wyrównane spotkanie, jednak gospodarze okazali się lepsi, wygrywając 77:65. Na wielkie wyróżnienie zasługuje junior Dombek Krzysztof, zdobywając w meczu 21 punktów. Następne spotkanie zostanie rozegrane z drużyną z Kłobucka.

W pierwszym meczu juniorów zespół Adama Richtera podejmował na własnym parkiecie drużynę otmuchowskiego MKS’u. Mecz został rozegrany w wysokim tempie, wiele punktów zdobyto dzięki szybkiemu atakowi, co zapewniło lublinieckiemu zespołowi wygraną, dając wynik 84:75. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Oskar Augustynowicz (29) oraz Robert Seget (26). Następne spotkanie zespół Akademii Sportowej rozegra w Kędzierzynie Koźlu z miejscowym MKS." - źródło Lubliniec info

W niedzielę 26 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu odbył się Turniej Koszykówki „Streetbasket” powiatu lublinieckiego. W turnieju, którego organizatorem była Akademia Sportowa Lubliniec wzięło udział 10 drużyn. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których każda z nich rywalizowała ze sobą w systemie „każdy z każdym”, następnie wyłoniono 4 najlepsze zespoły.

W meczu o 3 miejsce spotkały się dwa zespoły młodzieżowe z Lublińca –„ Obojętnie” (B. Wołoszczak, R. Seget, O. Augustynowicz, K. Augustynowicz) oraz „Złodzieje zapalniczek” (M. Suchanek, P. Lizurek, M. Błazenek). Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się Ci pierwsi, którzy w tym sezonie reprezentują barwy Akademii Sportowej Basket Lubliniec w lidze juniorów i w lidze okręgowej. W finale spotkali się faworyci turnieju- zespół „Byle co”, składający się z wychowanków Akademii Sportowej (M. Kulicki, M. Taszarek, S. Gołombek, T. Kamiński) oraz drużyna „Lolki” ( A. Pietzik, T. Borosz, S. Pasieka), w której składzie znaleźli się zawodnicy sekcji seniorów Akademii Sportowej Lubliniec. Po zaciętym spotkaniu zwycięzcami okazali się bardziej doświadczeni zawodnicy zespołu „Lolki”, ostatecznie wygrywając 12:10. W konkursie rzutów za 3 punkty triumfował Marin Taszarek. Każdy zespół został nagrodzony pamiątkowymi dyplomami, a pierwsza „trójka” turnieju także nagrodami rzeczowymi w postaci plecaków, bidonów i piłek. - źródło Lubliniec info