AKADEMIA II ZAKOŃCZYŁA JESIEŃ WYSOKĄ PORAŻKĄ ALE...

• autor: balu0070, 2016-10-30 23:00

W sobotni wczesny przed listopadowy poranek, bo już o godzinie 9:00 na Orliku przy ul. Kochcickiej miał miejsce historyczny- wewnętrzny pojedynek naszych jednych z najmłodszych drużyn rocznika 2006 - 2008- Orlików I i II drużyny Akademii Sportowej Lubliniec! Wynik spotkania wysoki, bo aż 17:1 dla pierwszego zespołu orlików prowadzonych przez trenera Ślęzaka z pewnością odzwierciedla przewagę i trochę różnice w umiejętnościach jakie dzielą zawodników obu drużyn. Jednak podkreślić należy, że nie wynik był tu najważniejszy tym bardziej, że podopieczni Trenera Adama są wiceliderem tabeli a pracują ze sobą i grają już w większości od prawie od 2 lat, podczas gdy kończąca na 10 miejscu w lidze swoje ligowe zmagania na jesień druga drużyna orlików Akademii (pierwsza gra jeszcze 5 listopada zaległe spotkanie z Unią Kalety) prowadzona przez trenera Gawina trenuje i gra ze sobą w rozgrywkach ligowych raptem od początku września bieżącego roku... Drużyna, w której kadrze jest większość zawodników młodszych roczników 2007 i 2008 co podkreśla sam trener jak i rodzice, którzy licznie zjawiali się na wielu spotkaniach gra coraz pewniej i efektowniej, jednak mając najmłodszych i najniższych bramkarzy w lidze (rocznik 2008 i 2009!) nie byli oni w stanie zapobiec większości ze straconych 104 bramek na jesień przez bardzo ambitnie grającą drużynę. Zaliczyli oni wiele fantastycznych interwencji, a w wielu sytuacjach jak mówi trener Gawin ręce same składały się do oklasków! Trener Ślęzak z resztą prowadzący również szkolenie bramkarzy zauważył już spore umiejętności i talent nie tylko tych bramkarzy ale bez wątpienia przed nimi sporo pracy i trudnej nauki bramkarskiego rzemiosła, jednak zapału na szczęście nikomu nie brakuje.

Kadra drugiego zespołu Akademii Sportowej liczyła w rundzie jesiennej 21 zgłoszonych do rozgrywek ligowych zawodników i trener Gawin dał szansę wszystkim zawodnikom zadebiutować w swoich pierwszych w życiu ligowych rozgrywkach co było najważniejszym celem rundy jesiennej. Drużyna w rundzie jesiennej Lublinieckiej Ligi Orlików E1 zdobyła w 11 jesiennych spotkaniach 3 punkty (wygrana w Sadowie 6:3), strzelając 17 bramek jednak w każdym spotkaniu stwarzała sobie coraz więcej okazji grając przy tym lepiej, realizując przy tym większość założeń taktycznych nakreślanych przez trenera. Teraz przed nią okres zimowych treningów i gier na hali, a na wiosnę z pewnością nasza młoda Akademia II będzie chciała poprawić przede wszystkim swoją skuteczność i grę oraz lokatę w tabeli, bo o wyniki w przyszłości możemy być spokojni - z takim ogromnym zaangażowaniem nie tylko samych 25 trenujących w zespole trenera Artura zawodników, ale co podkreślić należy również rodziców dowożących pieczołowicie na każdy trening swoje pociechy, za co z tego miejsca należą im się wielkie słowa podziękowania oraz brawa!