Nowy news

OPRZEDSZKOLA

STRZELAM  GOLA

GOLA

W sobotnie przedpołudnie -   05.11.2016r.  na gościnnej hali sportowej  Gimnazjum nr 1 w Lublińcu,  odbyły się  XI Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej pod hasłem „Od przedszkola strzelam gola”. Organizatorami   zawodów  było Przedszkole Miejskie nr 8 w Lublińcu oraz Akademia Sportowa Lubliniec.  W tym roku w turnieju udział wzięła rekordowa ilość uczestników -  reprezentacje dziewięciu przedszkoli, w sumie prawie 100  zawodników.  Zawody otworzyli - pan Burmistrz Edward Maniura i złoty medalista olimpijski pan Zygmunt Anczok.  Następnie wszystkie przedszkolaki dumnie przemaszerowały barwnym korowodem dookoła sali. Potem rozpoczęły się mecze - cudowna energia, ogromne zaangażowanie, piękne bramki i obrony a przede wszystkim radość na twarzy dzzieci. Trybuny  zapełnione  kibicami, żywiołowo reagowały na kolejne akcje  i gole małych piłkarzy.  Wszystkie przedszkola otrzymały z rąk pana burmistrza Edwarda Maniury i honorowego gościa pana Zygmunta Anczoka  puchary, pamiątkowe dyplomy   a przedszkolaki  pierwsze w życiu złote medale.   Dodatkową atrakcją  był  konkurs  piłkarski dla rodziców „złoty strzał”.  Tutaj również wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Organizatorzy turnieju -  prezes Akademii Sportowej Lubliniec Cezary Białas i dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8  Barbara Gruca gratulowali   wszystkim przedszkolakom    zaangażowania i wspaniałej  sportowej  walki, a kibicom podziękowali  za stworzenie wspaniałej,  rodzinnej atmosfery.  Prezes Akademii podziękował także trenerom: Przemysławowi Sadziakowi, Krzysztofowi Mańce, Piotrowi Matyja, Arturowi Gawinowi i Michałowi Hruzikowi, którzy prowadzili zawody, sędziowali i przygotowali dodatkowe sportowe atrakcje. Akademia zaprasza wszystkich przedszkolaków do przygody z piłką. W dzieciach drzemią bowiem  olbrzymie pokłady energii, które warto od najmłodszych lat kierować w stronę aktywnych i ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Wszystkich   zainteresowanych  odsyłamy do   śledzenia strony internetowej      www.akademiasportowa.pl,     gdzie można  uzyskać informacje o działaniach klubu.